Türk işi derby ya da tenekeden terazinin...

Dünya ölçeğindeki "derby" algısının hiç bir alt bileşenine sahip olmayan Fenerbahçe - Galatasaray maçında yine vasat altı bir futbol, vasat üstü bir heyecan ve alışlılageldik bir skor vardı; Fenerbahçe kazandı!  Ben Galatasaray'daki bu Fenerbahçe kompleksini çözemeden ömrümü bitireceğim anlaşolan...

Maç öncei yaşananlar, olayın tüm tarafları için utanç fotoğraflarıdır. Kim ne kadar ciddiye alır bilemem, ama bu rekabetin her geçen yıl daha fazla çukurlaştığını görmek için biraz sağduyu sahibi olmak yeterlidir. Ama mümtaz basınımızın bu çirkinlikleri avuçlarını ovuşturarak manşetlere taşıyacağına hepimiz inanıyoruz. Asıl düşünülmeis gereken bu sırtlan iştahıdır.

Maç öncesi Fenerbahçeli arkadaşlara, Trabzon'dan kendi evinde 3 gol yiyen ve 3 puan için Mustafa Kamil Abitoğlu'nun himmetine sığınan Galatasaray'ın,  Fenerbahçe'den de en az 3 gol yiyeceğini, maçın hakeminin de Trabzon'u doğradığı gibi sarı -lacivertlileri doğrayamacağı için, maçı çok rahat kazanacaklarını , ama rekoru filan hayal etmeyin dedim.
Arda'nın ve Ayhan'ın bu kadar kötü olacağını, Keita'!nın kontrol edilemez sabrının bu kadar kolay fıslayacağını öngörmem olanaksızdı, aslında tarihi bir fark için bir kez daha şartlar uygundu. Olmadıysa, Daum'un sağlamcılığındandır.
Keita ço yetenekli bir futbolcu, tartılışılmaz. Ama bir psikolog desteğine ihtiyaç duyduğu da çok açık. Galatasaray yönetimi bu yetenekli oyuncuyu "fena halde uyarmalı" ya da boks takımına göndermeli...

Aleks De Souza oyunda görünmediği bir maçı daha 2 golle kapayarak farkını ortaya koydu denebilir. Emre Belözoğlu Fenerbahçe orta sahasını neredeyse tek başına ayakta tutarken, Gökhan Gönül hem Arda'yı kilitledi hem de hücuma çok önemli destekler verdi. Gönül, ligimizin Avrupa'ya en yakın oyuncusudur, dileriz nazar almaz.

Galatasaray sahaya Mehmet Topal'sız çıkarak bana göre direncini en baştan kendisi kırdı. Gökhan Zan ve Servet Çetin ikilisi, hareketli forvetler için iki Türk Lokumundan farksız, Ayhan hem kendi takım markadaşlarının hem rakpleirnin negatif enerjileirni toplamada mahir, Nonda bekleneni vermekten uzaktı.

Hasılı, Şükrü Saraçoğlu'ndan 10 yıldır olduğu gibi bu yılda bir sürpriz sesi çıkmadı, beklenen oldu.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !